[[[DOCTYPE]]] [[[BROWSERTITLE]]] [[[CANONICAL]]][[[METAKEYWORDS]]][[[METADESCRIPTION]]] [[[JSLIBS]]][[[CUSTOMCSS]]][[[CUSTOMJS]]][[[CUSTOMHEAD]]][[[IMAGE_SRC]]][[[VIDEO_SRC]]][[[PAGEMAP]]][[[OPENGRAPH]]][[[LOADCODE]]][[[IEPNGFIX]]] УкраїнськаРусскийPolska
Нас підтримують:
Наш банер
Отримати код банера Вогню


Вифлеємський Вогонь Миру перший раз в Манчестері

Пройшовши довгий шлях від Вифлеєму – місця де народився ІсусХристос, Вогонь Миру нарешті прибув до Великої Британії, де пластуниманчестерської станиці у неділю 23 грудня 2012 року перший раз за всюісторію розповсюдження вогню роздавали його християнам Манчестеру.

Традицію розповсюджувати Вифлеємський вогонь миру напередодні Різдвазапочаткувала у 1986 році австрійська телерадіокомпанія ORF з міста Лінц. З самогопочатку акція планувалася з метою підтримки хворих дітей, сиріт та усіх, хто потребуєдопомоги та уваги в передріздвяний час. І одразу ж цю благородну справу взяли в своїруки скаути.

Щороку скаути беруть Вогонь на місці народження Ісуса Христа у Вифлеємі, адалі транспортують його літаком до Австрії. Після урочистостей у ВіденськомуКафедральному соборі естафета передається до сусідніх країн. Із рук в руки, відодного скаутського осередку до іншого, Вифлеємський Вогонь потрапляє до всіх, хточекає на світло тепла, спокою та віри, долаючи кордони і єднаючи християн усьогосвіту у переддень Різдва Христового.

До Манчестеру Вифлеємський Вогонь привезли члени Пласту – Української скаутськоїорганізації у Великій Британії на чолі з пл.сен. Марією Бабич. Після прибуття зАвстрії до Доверу, 18 грудня вогонь був офіційно переданий від англійьских скаутівдо українських у Стокпорті. А вже 23 грудня Вифлеємський Вогонь Миру прибув доУкраїнської церкви Успенія Пресвятої Богородиці в Манчестері, де його зустрічаличлени української громади, а також голова СУБ Манчестер Богдан Рутковський.

Юнацтво розпочало урочисту передачу вогню словами: «З місця народженняІсуса Христа, Сина Божого, передаємо Вифлеємський вогонь миру, любові, добра ісправедливості українським християнам Манчестеру», після чого вогонь переходивестафетою – від свічки до свічки, від старших до молодших скаутів, а лампадка звогнем була передана отцю Миколі Мартинюку, і тоді він розпочав службу Божу.

Протягом усієї служби пластуни тримали запалені свічки, бо в скаутському поясненніпалаючий вогник є символом тепла, миру та злагоди, а також душевного спокою,любові до людей і до світу. По закінченні служби Божої пластуни роздавали лампадки зВифлеємським вогнем членам української громади, які цього року отримали можливістьвзяти собі додому часточку цього вогню з Вифлеему, що «сповнює серця кожногохристиянина радістю, миром, надією і вірою».

Вогнем Миру запалюють свічки на Святу Вечерю. Традиційно Вогонь зберігається вцеркві до Йордану – до 19 січня, а потім його можна погасити.

Христос Рождається – Славімо його!

Катерина Тишкул
Відділ СУБ Манчестер
Фото автора09.12.16
Вифлеємський Вогонь Миру цьогоріч прибуде до України вже 17 грудня 2016 року!
Читати новину
09.11.16
У продажі з’явилися лампадки Вифлеємський Вогонь Миру
Читати новину
04.11.16
Зголоситись до передання Вифлеємського вогню миру 2016 в Франції можна до 8 листопада
Читати новину
21.10.16
Зголоситись до передання Вифлеємського вогню миру 2016 в Литві та Латвії можна до 25 жовтня
Читати новину
21.10.16
Зголоситись для участі у переданні Вифлеємського вогню миру 2016 у Польщі та Словаччині можна до 25 жовтня
Читати новину