УкраїнськаРусскийPolska
Нас підтримують:
Наш банер
Отримати код банера Вогню


10 грудня розпочинається акція Вифлеємський вогонь миру

Завтра, 10 грудня, делегація пластунів разом зі скаутами з 30 інших країн світу візьме участь в урочистій месі у Віденському кафедральному соборі. Служба Божа буде проходити з нагоди старту міжнародної акції "Вифлеємський вогонь миру". Після меси скаутські організації почнуть розповсюджувати Вифлеємський вогонь миру країнами Європи.

Делегація пластунів складається з 26 осіб з різних куточків України.   

Цю акцію заснувала ще в 1988 році Австрійська телерадіокомпанія як благодійний вчинок - донести світло з символічного місця народження Ісуса Христа тим, хто святкує Різдво поза домом - у лікарнях, дитячих будинках і т.п. У тому ж році ініціатива була підхоплена скаутами Відня, а основним ініціатором виступив скаутський провідник Берт Грюнвальд.   

До Європи вогонь з Вифлеєму в кінці листопада привозять літаком у спеціальному контейнері австрійські скаути, а вже з Відня він йде по Європі з рук в руки, так званої "скаутською естафетою". З Австрії через Словаччину та Польщу в середині грудня вогонь потрапляє і в Україну, де про нього піклується найбільша скаутська організація України - Пласт. Україні Вифлеємський вогонь миру передадуть польські скаути - харцери. Урочиста передача Вогню українським пластунам відбудеться у 20 грудня, на українсько-польському кордоні (Рава-Руська).    

Вже традиційно, акцію в Україну благословили відразу чотири церкви - Українська православна церква Київського патріархату, Українська автокефальна православна церква, Українська греко-католицька церква та Українська римо-католицька церква.   

Координатор акції Іван Спринь зазначив: "Тринадцятий рік поспіль пластуни привезуть до України Вифлеємський вогонь миру - це символ віри, надії і любові, який пластуни поширюватимуть в Україні не тільки в церквах, але і в дитячих будинках, лікарнях, військових частинах, адже вогонь з місця народження Ісуса Христа повинен горіти на Різдво у кожній українській родині!"

Слід зазначити, що на каналі ТВі заплановане пряме включення з Відня в програмі новин "Сьогодні". Новини починаються о 20.30. Пряме включення заплановане на 20.45. Тому запрошуємо всіх бажаючих переглянути цей випуск.

Прес-служба Пласту


09.12.16
Вифлеємський Вогонь Миру цьогоріч прибуде до України вже 17 грудня 2016 року!
Читати новину
09.11.16
У продажі з’явилися лампадки Вифлеємський Вогонь Миру
Читати новину
04.11.16
Зголоситись до передання Вифлеємського вогню миру 2016 в Франції можна до 8 листопада
Читати новину
21.10.16
Зголоситись до передання Вифлеємського вогню миру 2016 в Литві та Латвії можна до 25 жовтня
Читати новину
21.10.16
Зголоситись для участі у переданні Вифлеємського вогню миру 2016 у Польщі та Словаччині можна до 25 жовтня
Читати новину