УкраїнськаРусскийPolska
Нас підтримують:
Наш банер
Отримати код банера Вогню


Вифлеємський вогонь миру прибув до Чикаго 12 грудня 2010 р.

Багаторічною традицією пластунів Чікаґо є проведення Пластового Різдвяного Ярмарку. Юнаки та юначки, маленькі новаки, старшi пластуни та пластуни-сеньйори збираються разом, щоб спільними зусиллями провести збір коштів на проведення пластових заходів у наступному році. Цього року, ярмарок відбувся у неділю, 12 грудня у приміщенні Українського Культурного Осередку у Чікаґо.

Метою проведення ярмарку є не лише гарно провести час у колі пластової родини, а й спільно з українською громадою підготуватися до Різдвяних свят. Цього року до придбання були запропоновані найрізноманітніші ялинкові прикраси, біжутерія, декоровані у різдвяній тематиці фоторамки, підсвічники, вишивані рушники, записи колядок ( наспівані юнаками із 7-го Куреня УПЮ ім. Івана Чмоли), тощо. До різдвяного столу можна було придбати Дідухи та спеціяльно підготовлений мак для куті.

Цей день видався напрочуд зимовий, але снігова заметіль та холодна погода не перешкодили учасникам та відвідувачам добратися до Осередку. Зaгрітися після далекої дороги дали нагоду тепла розмова та смачні українські страви, підготовлені батьками пластунів.

До участі у ярмарку приєднались новаки та новачки, юначки із 6-го Куреня УПЮ-ок ім. Марка Вовчка, юнаки із 7-го Куреня УПЮ ім. Івана Чмоли , та старшопластунські курені “Лісові мавки”, “Перші стежі”, “Ті, що греблі рвуть”, “Лісові чорти”, “ Побратими” й інші. Важливим є те, що всі вироби представлені на ярмарку, пластуни виготовляють спільно, у дружньому колі та кожного року підготування починають завчасу. Пластуни обирають найкращі ідеї до ярмарку та завчасу збираються у пластовій домівці, що розташована на  2124 West Chicago Ave.  у Чікаґо, та беруться до вирізання, малювання, ліплення... усі можливі творчі процеси задіяні у підготовленні виробів до ярмарку,  та всі працюють із натхненням, усмішкою та хорошою піснею. Тому все зроблене до ярмарку володіє особливим духом - пластовим духом спільної праці.

Цього року Пластовий ярмарок був незвичайним. Адже, крім традиційного спільного збору коштів, пластуни поділилися не лише хорошою розмовою, спільними спогадами, а й чимось надзвичайним - Вифлеємським Вогнем Миру.

Акція Вифлеємського Вогню Миру була започаткована у 1988 році австрійською радіостанцією. Цей благодійний вчинок мав на меті передати символічне світло із місця народження Ісуса Христа всім, хто святкує Різдво поза домом. Ця ініціятива відразу ж була підхоплена австрійськими скавтами, і пізніше світовий скавтський рух прийняв розпосвюдження Вифлеємського Вогню на свою відповідальність. До Европи Вифлеємський Вогонь Миру щороку потрапляє літаком із Австрійськими скавтами, а вже звідти він мандрує “скавтською естафетою” до усіх європейських країн. Пластуни України вперше долучилися до акції у 1998 році, коли Вифлеємський Вогонь Миру був переданий польськими гарцерами львівським пластунам на митному переході Рава-Руська.

У 2001 році Вифлеємський Вогонь Миру вперше помандрував до Північної Америки. Дорога була далекою - із Відня, через Париж та Лондон, норвезьким літаком до Мейну та Ню-Йорку. У 2010 році до Чікаґо він потрапив просто із Ню-Йорку, і був переданий пластунам 29 листопада в Українській Католицькій Церкві Непорочного Зачаття у Palatine, IL.

Цього року Пластова станиця Чікаго уже вдруге приймає участь у передачі Вифлеємського Вогню Миру. Вперше вогонь було передано не лише усім пластунам та українській громаді Чікаґо, а й польським гарцерам та литовським скавтам у Чікаґо.  

Через зимову заметіль вогник було принесено до Осередку саме у день проведення Пластового Ярмарку. Тут Пластуни станиці Чікаґо стали до спільного кола і, після наставного слова відповідаючої за передання Вогню нашій Станиці, пл. сен. Таїси Бровар, запалили один одному свічечку, як символ тепла, надії, злагоди та сподівання. Вифлеємський Вогонь Миру з'єднав нашу громаду, кілька поколінь пластунів і символічно усіх нас, українців із далекої Америки, із Батьківщиною.

Автор новини: Милана Семенюк09.12.16
Вифлеємський Вогонь Миру цьогоріч прибуде до України вже 17 грудня 2016 року!
Читати новину
09.11.16
У продажі з’явилися лампадки Вифлеємський Вогонь Миру
Читати новину
04.11.16
Зголоситись до передання Вифлеємського вогню миру 2016 в Франції можна до 8 листопада
Читати новину
21.10.16
Зголоситись до передання Вифлеємського вогню миру 2016 в Литві та Латвії можна до 25 жовтня
Читати новину
21.10.16
Зголоситись для участі у переданні Вифлеємського вогню миру 2016 у Польщі та Словаччині можна до 25 жовтня
Читати новину