УкраїнськаРусскийPolska
Нас підтримують:
Наш банер
Отримати код банера Вогню


19-26 грудня в Криму поширювали Вифлеємський вогонь миру

Акцію Віфлеємського вогню миру проводять офіційно з 1998 року, але до Криму вогонь потрапив тільки в січні 2002 року. 

ВВМ привезли в Сімферополь, де Сімферопольські пластуни передали цей вогонь Севастопольським пластунам. Ось так і почалась традиція в Криму щорічно передавати ВВМ, як символ добра, любові та справедливості.

Так в продовж 8 років станиця Севастополь бере участь в скаутській естафеті та  щороку передає ВВМ УГКЦ, УАПЦ, УПЦ та їх прихожанам. 

В цьому році (2010р.) Віфлеємський вогонь миру потрапив в Крим завдяки ст.пл. Миколі Яриновському, де під час передачі вогню в УГКЦ м. Сімферополя севастопольські пластуни змогли перейняти Вогонь собі. Так вийшло, що передача вогню в УГКЦ м. Сімферополя пройшла в подвійному святковому настрої, так як припадала на свято Миколая.

Кожного року перед святою вечерею римо-католицька церква проводить Службу Божу на площі Ушакова м. Севастополя, біля кінотеатру «Дружба», який в минулому був римо-католицьким собором. З благословення о. Юрія і о. Яна, 24 грудня 2010р. пластуни  станиці Севастополь вперше передали ВВМ прихожанам римо-католицької церкви. Для висвітлення Акції в засобах масової інформації було запрошено Севастопольську телерадіокомпанію, де кореспондентом працює  ст.пл.прих. Олег Савченко.

На наступний день передача Віфлеємського вогню миру відбулася в Українському інформаційно-культурному центрі м. Севастополя. Севастопольські пластуни розповіли про історію виникнення акції у світі і Україні, а новацький рій «Морські зірочки» відкрили цей захід проспівавши пісню «Нічкою темною». Після цього пластова новачка Марина Атрохова урочисто внесла Віфлеємський вогонь миру та передала Головному капелану Одесько-Кримської екзархії УГКЦ о. Миколі Квичу.

Головний капелан Одесько-Кримської екзархії УГКЦ о. Микола Квич, а також о. Ян, священик римо-католицької церкви, благословили цей Вогонь та провели молебен. А дивлячись на наших новаків о. Ян  порівняв жовті новацькі хусточки, з кольором Віфлеємської зірки. 

Хочеться закінчити словами журналістки газети «Кримська Світлиця» Лідії Степко: «Здійснення цього проекту дозволить виховувати молодь на засадах християнської моралі, популяризувати наші різдвяні традиції, достойно представивши їх  на міжнародній арені, а також підвищити рівень інформованості суспільства про скаутський рух в Україні».

Ми дуже вдячні, що наш захід підтримали працівники УІКЦ, які надали в безкоштовне користування приміщення, та звукооператора, а також громадським організаціям, таким як Союз Українок та Севастопольська молодіжна організація «Студактив». А також дякуємо телерадіокомпанії «Бриз», за висвітлення на телебаченні події про передачу Віфлеємського вогню миру в Севастополі.

19, 25, 26 грудня в Сімферополі Вифлеємський вогонь миру був переданий громадам відповідно греко-католицької, римо-католицької та православної церкви Київського патріархату. Після цього вогонь помандрував всім Кримом, зокрема пластуни поширюють його в Севастополі.

Поширення Вифлеємського вогню стало символічним для Криму, оскільки ця акція є початком відновлення діяльності Пласту в цьому регіоні. Надіємось, що тепло вогню об’єднає всіх небайдужих людей та дасть натхнення до доброї справи.  

Автор новини: ст. пл. скоб Микола Яриновський, ЧоК, ст. пл. Зіна Беланюк09.12.16
Вифлеємський Вогонь Миру цьогоріч прибуде до України вже 17 грудня 2016 року!
Читати новину
09.11.16
У продажі з’явилися лампадки Вифлеємський Вогонь Миру
Читати новину
04.11.16
Зголоситись до передання Вифлеємського вогню миру 2016 в Франції можна до 8 листопада
Читати новину
21.10.16
Зголоситись до передання Вифлеємського вогню миру 2016 в Литві та Латвії можна до 25 жовтня
Читати новину
21.10.16
Зголоситись для участі у переданні Вифлеємського вогню миру 2016 у Польщі та Словаччині можна до 25 жовтня
Читати новину