УкраїнськаРусскийPolska
Нас підтримують:
Наш банер
Отримати код банера Вогню


11 грудня українська делегація взяла участь у передачі Вифлеємського вогню у Відні

25 пластунів з різних міст України відвідали Відень, щоб взяти участь в урочистій передачі Вогню скаутам європейських країн, наша делегація була серед інших 30 національних делегацій, які взяли участь в цій традиційній передріздвяній скаутській акції. 

Цю акцію заснувала ще в 1988 році Австрійська телерадіокомпанія ORF як благодійний вчинок - донести світло з символічного місця народження Ісуса Христа тим, хто святкує Різдво поза домом - у лікарнях, дитячих будинках і т.п. У тому ж році ініціатива була підхоплена скаутами Відня, а основним ініціатором виступив скаутський провідник Берт Грюнвальд. І ось вже в дванадцяте до цієї акції активно долучаються також і пластуни.

Цього року офіційна передача відбувалася в протестантській церкві у центрі Відня, на ній були присутні священники 3 релігій: католик, лютеранин та мусульманин (найбільші церкви Австрії), кожен з яких благословив цьогорічну скаутську акцію і побажав подальшого розвитку скаутським організаціям, присутнім в церкві. 

Після цього двоє представників кожної національної організації по черзі виходили на сцену, де виголошували своєю рідною мовою вітання до всіх присутніх у залі та запалювали власну лампадку, у цьому їм допомагав Стефан Іватовіч, десятилітній австрійський скаут, який був обраний цього року для запалення Вогню у Вифлеємі. 

Після завершення офіційної частини скаути з різних європейських країн мали нагоду поспілкуватися між собою у неформальній обстановці, обмінятися сувенірами чи скаутськими хустинами.

Варто зазначити, що пластуни взяли на себе місію поширити Вогонь не лише Україною, а й донести його до українських громад, які проживають закордоном, таким чином, щоб кожна українська родина зустріла Різдво із свічкою з Вифлеємським вогнем на столі. 

Саме тому 12 грудня пластуни відвідали службу Божу в українській Греко-католицькій церкві у Відні, де передали цей символ миру та добра австрійським українцям, а того ж дня ввечері також і українській громаді в Німеччині. Передача в Німеччині відбувалась у місті Мюнхен, де українські пластуни зустрілись із пластунами Німеччини, а в ті в свою чергу поширять Вогонь серед українських сімей у цій країні.

Такі ж передачі відбудуться незабаром для українських громад Литви, Латвії, Естонії, Болгарії та Сербії.

Михайло Дяків,
прес-секретар Пласту


09.12.16
Вифлеємський Вогонь Миру цьогоріч прибуде до України вже 17 грудня 2016 року!
Читати новину
09.11.16
У продажі з’явилися лампадки Вифлеємський Вогонь Миру
Читати новину
04.11.16
Зголоситись до передання Вифлеємського вогню миру 2016 в Франції можна до 8 листопада
Читати новину
21.10.16
Зголоситись до передання Вифлеємського вогню миру 2016 в Литві та Латвії можна до 25 жовтня
Читати новину
21.10.16
Зголоситись для участі у переданні Вифлеємського вогню миру 2016 у Польщі та Словаччині можна до 25 жовтня
Читати новину