УкраїнськаРусскийPolska
Нас підтримують:
Наш банер
Отримати код банера Вогню


Пластуни станиці Білгород-Дністровський 24 грудня передали Вифлеємський вогонь у Свято-Вознесенський Собор

Представники Білгород-Дністровського осередку Пласту Національної скаутської організації України 24 грудня о 15 годині передали у Свято-Вознесенський Собор Вифлеємський вогонь, що постійно горить на місці народження Ісуса Христа і є символом випромінювання добра, душевного спокою, любові до людей та світу.

З приводу цього у Соборі відбулася служба, яку вже по традиції провів отець Михайло, настоятель Бритовської церкви. На урочистій церемонії були присутні представники місцевої преси та двох місцевих телекомпаній.

Дуже приємно, що отець Михайло – вихованець нашої організації. З дитинства він ходив з нами у гірські подорожі. Навчаючись в Одесі Михайло увійшов до збірної України з альпінізму, здійснив сходження на найвищі вершини світу, восьмитисячник Шиша-Пангму. Коли у нашому місті сталося нещастя – обвалилася дзвіниця Свято-Вознесенського Собору, ми під керівництвом Михайла створили бригаду по розчищенню завалів. Після цього Михайло вступив до Одеської Духовної семінарії і успішно закінчив її. Під час вишколу попередньої пластової підготовки у травні 2009 року отець Михайло провів заняття з духовного виховання. Ще отримуючи Вифлеємський Вогонь у 2008 році була здійснена домовленість з отцем Михайлом про співпрацю з нашим пластовим осередком у сфері духовного виховання молоді. Отець Михайло за нашим проханням звернувся до митрополита Одеського і Ізмаїльського Агафангела і одержав благословення на отримання Вифлеємського Вогню нашими православними церквами.

Готувався наш осередок до прийому Вогника ще задовго до початку акції. Місяць тому ми здійснили мандрівку до с. Затока, купалися у Чорному морі, тренувалися на байдарці! Планувалося транспортувати Вогонь на велосипедах, але розбурхана стихія внесла свої корективи…

За вогником до Києва поїхала пл. сен. праці Ольга Ардашева. Для безпечного транспортування вогню у потязі нами була зроблена і перевірена спеціальна лампада – у упаковці від звичайного туристичного примуса «Шмель» було по колу просвердлено отвори у кришці та у днищі… Конструкція дуже добре себе зарекомендувала!

Разом з Ольгою Вогонь отримала скаут з Одеси Рая Краєва. Рая довгий час співпрацює з сиротинцями міста Одеса і планує передати до них Вогник.

У зв’язку з сніговими заносами і відсутністю автобусного сполучення, вогонь прибув до міста потягом 20 грудня аж об 18 годині. На залізничному вокзалі пластунами міста була підготована зустріч. Під співи пісні про Вифлеємський Вогонь було внесено вогник у приміщення зали очікування. Юнаки запалили тогорічну лампаду, перейнявши «скаутську естафету», яку започаткували австрійські скаути.

А вже 25 грудня телекомпанія «ТіраТВ» демонструвала по місцевому телебаченню репортаж (який можна переглянути тут) про цю цікаву і знаменну подію, що відбулася уже вдруге у нашому місті.

Вифлеємський Вогонь є символом нагадування того, що скоро Різдво Христове – свято духовного очищення, щирої любові, радості та родинного затишку, тому 5 січня о 10 годині біля входу у Свято-Вознесенський Собор місцеві пластуни роздаватимуть цей різдвяний вогник всім бажаючим. Потім пластуни рознесуть вогонь по дитячим будинкам, лікарням, та організаціям міста.

Дякуємо за фінансову допомогу у проведенні акції відділ культури Білгород-Дністровської райдержадміністрації, а також керівництво «Укрзалізниці» за надану можливість безкоштовно транспортувати Вогник до нашого міста та подарунки!

Більше фотографій з заходу можна переглянути тут.

Автор новини: пл. сен. пр. Сергій Лєхан
Джерело: Пластовий портал
09.12.16
Вифлеємський Вогонь Миру цьогоріч прибуде до України вже 17 грудня 2016 року!
Читати новину
09.11.16
У продажі з’явилися лампадки Вифлеємський Вогонь Миру
Читати новину
04.11.16
Зголоситись до передання Вифлеємського вогню миру 2016 в Франції можна до 8 листопада
Читати новину
21.10.16
Зголоситись до передання Вифлеємського вогню миру 2016 в Литві та Латвії можна до 25 жовтня
Читати новину
21.10.16
Зголоситись для участі у переданні Вифлеємського вогню миру 2016 у Польщі та Словаччині можна до 25 жовтня
Читати новину