УкраїнськаРусскийPolska
Нас підтримують:
Наш банер
Отримати код банера Вогню


19-20 грудня пластуни передали Вифлеємський Вогонь українським громадам у Литві, Латвії та Естонії

19-20 грудня українські пластуни вперше передали Вифлеємський Вогонь українським громадам у Литві, Латвії та Естонії. За такий короткий час групі із 26-ти пластунів з різних куточків України вдалося відвідати далеку Прибалтику, зустрітися з українцями цих країн та пластунами, передати їм Вогонь і налагодити контакти для подальшої співпраці.

19 грудня вранці відбулася передача Вогню в українській греко-католицькій церкві св. Трійці у м. Вільнюс, де нас тепло зустріли отець Павло і прихожани церкви.

19 грудня ввечері пластуни відвідали містечко Єлгава, що знаходиться 40 км від Риги, і передали Вогонь єпископу Єглавського округу - Антону Юсту, який радо прийняв пластунів. Незважаючи на те, що отець розмовляв з нами латвійською мовою, а ми українською (з перекладом), він відчув всю велич цього вогню і все тепло, яке він несе. Після передачі відбулося неформальне спілкування з українцями Латвії, а також спілкування із отцем, який зацікавився у подальшій співпраці із пластунами. Після передачі громада співала латвійські колядки, а ми в свою чергу – подарували і свої. Після вечірньої передачі, українську групу гостинно прийняли на околицях Риги, де нагодували, прихистили і вже о 5 ранку неділі ми вирушили підкорювати наступний пункт нашого призначення.

Ним був Таллін, столиця чарівної Естонії. О 10 ранку пластуни відвідали літургію, після якої передали Вогонь отцю церкви та всім парафіянам. Після передачі, ми мали екскурсію українським центром у Талліні, частиною якого власне і є українська церква, де відбулася передача. Цей центр – райський український куточок в центрі Талліну, де дітей вчать працювати з деревом, виготовляти папір, берегти українські традиції та жити у гармонії з природою. Власне, це - одна із не багатьох церков у світі, де моляться за природу. Є така легенда, що рослини сходяться до Талліну, коли їм погано, і саме в цій церкві їх можуть вислухати. Український центр вразив нас простотою та довершеністю, гостинністю і українським духом.

На передачі у Талліні були також присутні пластуни із Талліну, які після смачного обіду в українському центрі зробили для нас оглядову екскурсію засніженим Талліном. Місто вразило нас своєю унікальністю та красою.

Час добігав до кінця, і ми вирушили далі в дорогу. На зворотньому шляху ми відвідали польське місто Люблін, де мали час аби пройтися зимовим містом, поспілкуватися із пластунами, які вчаться там та й просто гарно провести час.

4 дні – 5 країн – Білорусь (проїздом), Литва, Латвія, Естонія, Польща. «Галопом по Європах» - може сказати хтось. А на додачу – когорта нових знайомств, вражень і головне – тепло і радість, з якою нам вдалося поділитися з усіма, хто цього потребує напередодні Різдва.

Висловлюємо щиру подяку за сприяння у проведенні акції:
  • у Литві – п. Поліні Єфименко
  • у Латвії – координатору по роботі з українською молоддю Латвії - Ользі Берзі, керівнику українського культурного центру «Джерело» Галині Юрченюк
  • у Естонії – Ростику Чикальському, Вірі Коник – голові конгресу українців в Естонії, Анатолію Лютюку – директору українського культурного центру
Більше фотографій з Талліна можна переглянути тут. Автор фотографій Ростислав Чикалький.

Автор новини: ст. пл. вірл Соломія Кейван,
координатор акції «Вифлиємський Вогонь Миру» в Україні


09.12.16
Вифлеємський Вогонь Миру цьогоріч прибуде до України вже 17 грудня 2016 року!
Читати новину
09.11.16
У продажі з’явилися лампадки Вифлеємський Вогонь Миру
Читати новину
04.11.16
Зголоситись до передання Вифлеємського вогню миру 2016 в Франції можна до 8 листопада
Читати новину
21.10.16
Зголоситись до передання Вифлеємського вогню миру 2016 в Литві та Латвії можна до 25 жовтня
Читати новину
21.10.16
Зголоситись для участі у переданні Вифлеємського вогню миру 2016 у Польщі та Словаччині можна до 25 жовтня
Читати новину