УкраїнськаРусскийPolska
Нас підтримують:
Наш банер
Отримати код банера Вогню


Поширити Вифлеємський Вогонь пластунам з Самбора допомогли польські харцери з Перемшля

5 січня на прикордонному переході Нижанковичі-Малховіце (Старосамбірський район, Львівщина) пластунам Станиці Самбір Вифлеємський Вогонь передали польські харцери хуфця Землі Перемишльської ім. Орлят Перемишльських. Ця акція допомогла швидше поширити Вогник з Вифлеєму цими Підкарпатськими  теренами.

В урочистості взяли участь і промовляли: від харцерів – харцмістр Ядвіґа Турек, від Пласту – голова Окружної пластової ради Львівської округи Юрій Леськів. Від влади з обох сторін говорили староста Перемишльський Єжи Гуралєвич, голова Старосамбірської районної ради Володимир Горбовий, інші достойники. У промовах йшлося про те, що Вогнику з Вифлеєму не стоять на перешкоді навіть кордони. Він, як символ любові і добра, здатен у цей передріздвяний час об’єднати не лише скаутів, а й інших представників різних держав.

На кордоні звучали колядки двома мовами і написана Соломією Кейван «Пісня Вифлеємського Вогню». Капелан харцерів і українські священики освятили оплатки і просфури, а юні харцери і пластуни обмінялися сувенірами.

У зустрічі також взяли участь депутати Львівської обласної ради Михайло Гичка і Лев Захарчишин, який віддавна є членом Пласту. Подія викликала зацікавлення в представників ЗМІ як польських, так і українських.

Значну практичну допомогу надав ст. пл. скоб Іван Спринь зі Станиці Рудки. Він виконував функції бунчужного під час зустрічі.

На прощання пластуни і харцери у колі провели традиційну скаутську іскру і сфотографувалися на згадку.

Того ж дня Вифлеємський Вогонь самбірські пластуни поширили усією Старосамбірщиною, урочисто передавши його владі, священикам різних конфесій і громадам у смт Нижанковичі,  м. Добромиль, м. Хирів, м. Старий Самбір, смт Стрілки. Хоча у цих населених пунктах наразі Пласту немає, люди для отримання Вогню зійшлися чисельною громадою, а пластунів зустрічали гостинно, пригощаючи печивом і гарячим чаєм.

Автор новини: Тарас Щепаняк. 09.12.16
Вифлеємський Вогонь Миру цьогоріч прибуде до України вже 17 грудня 2016 року!
Читати новину
09.11.16
У продажі з’явилися лампадки Вифлеємський Вогонь Миру
Читати новину
04.11.16
Зголоситись до передання Вифлеємського вогню миру 2016 в Франції можна до 8 листопада
Читати новину
21.10.16
Зголоситись до передання Вифлеємського вогню миру 2016 в Литві та Латвії можна до 25 жовтня
Читати новину
21.10.16
Зголоситись для участі у переданні Вифлеємського вогню миру 2016 у Польщі та Словаччині можна до 25 жовтня
Читати новину