УкраїнськаРусскийPolska
Нас підтримують:
Наш банер
Отримати код банера Вогню


Пластуни вперше взяли участь в початку скаутської естафети - передачі Вогню у Відні

15 грудня  Густав-Адольф Кірхе у Відні в Австрії відбулося екуменічне свято з нагоди передачі Вифлеємського вогню миру делегаціям скаутів з близько 25 країн світу. На церемонії вперше були присутні пластуни з України - Соломія Кейван та Рома Зубенко.

Свято розпочалося із збору делегацій на Ґумпендорфштраше, перед євангелістським собором, де і мала відбутися церемонія. Після реєстрації учасників, вручення відзначок і перепусток, делегації урочисто зайшли до храму під спів хору скаутів. У храмі було дуже багато людей – скаутів, преси, представників ORF (Австрійської телерадіокомпанії), атмосфера свята вражала – добром, миром, привітними посмішками було наповнене дійство. Церемонія почалася із вітального слова представника організації Австрійських скаутів (PPOe) Христофора Гофбауера і працівника ORF Ґюнтера Гартля, який, власне, у 1986 році і став ініціатором акції розповсюдження вогню з Вифлеєму. На передачі були присутні представники євангелістів, англіканців, католиків, які молитвою і зверненням до світової скаутської спільноти відкрили дійство. Поміж промовами представників церкви, ми разом співали церковні пісні і пісні Вифлеємського вогню миру. Мелодія була у всіх однакова, але слова кожна делегація співала на своїй рідній мові. І українців було чути, лиш лунало «Ти світло між нами, о відверни нас від темряви і страху. Ісус Христос, ти світло між нами. Дай прийняти нам твою любов»….

Після слів вітань відбувся урочистий момент. Десятирічна Елізабет Немец від своєї свічечки запалили лампадку Австрійської телерадіокомпанії. Всі затамували свій подих. Адже зараз і відбудеться передача Вогню від Дитини Миру Елізабет представникам скаутських делегацій!

До вівтаря виходило по два представники з трьох країн: один представник країни перебирав вогонь від Елізабет, інший – виголошував так зване Fuerbitte  - слова про Вогонь на своїй мові, обіцянку рознести його по своїй країні, передати сусідам, занести до кожного потребуючого, в кожну домівку.

Це було дивовижно: слова миру звучали на німецькій, польській, французькій, угорській, румунській, голландській, іспанській, англійській мовах і навіть на івриті.

Прийшла черга і української делегації. Представники Пласту разом із делегаціями з Америки та Босній та Герцеговини перебирали Вогонь і промовляли слова обіцянки рознести Вогонь українською мовою.

Після передачі Вогню відбулося масове фотографування, вражала різноманітність барв одностроїв скаутів. Найбільше запам’яталися французькі скаути – з помаранчевими одностроями, швейцарські – з червоними, румунські і німецькі скаути мали голубі однострої. Всі роздавали листівки Вогню із своєї країни, ділилися враженнями після церемонії, співали пісні, бавилися в ігри.

Вдалося особисто познайомитися із Ґюнтером Гартлем – людиною, яка започаткувала акцію поширення Вогню в світі. Гюнтер багато розпитувався про акцію в Україні, ми поділилися планами щодо проведення цьогорічної акції. Ним було запропоновано взяти участь в різдвяній передачі Австрійського телебачення присвяченій Вифлеємькому вогню миру – зробити пряме включення з Україніи, щоб пластуни розповілии як Вогонь поширюється в Україні.

Також познайомилася із Гербертом Грюнвальдом, який є представником Австрійських скаутів і разом з Гартлем організовує передачу Вогню з Вифлеєму і поширення його у світі.

Організатори свята були приємно враження пластунами і нашою країною. Для них це було щось нове: нових подих в акцію, великий крок вперед. Адже не тільки їм, багаторічним організаторам передачі, є чим поділитися з нами, але і нам є чого навчити скаутську спільноту.

Сам факт, що пластуни брали участь у передачі Вогню у Відні став великим кроком вперед щодо нашої співпраці, поширення української ідеї у світі. Нас хочуть бачити в скаутській спільноті, нас потребують як носіїв автентичної скаутської ідеї, в порівнянні з іншими – ще не зіпсутих глобалізацією і модернізацією послідовників Бейден Пуела. Участь нашої діаспори у церемонії стала також великим поштовхом у співпраці, що дасть змогу щороку збільшувати кількість делегатів з України на такі заходи і сприяти поширення позитивного іміджу України.

Великі вітання і Gut Pfad (СКОБ!) усім пластунам з Австрії!

Автор: Соломія Кейван

Фотоальбом можна переглянути в Пластовому фотоальбомі

Фотоальбом австрійських скаутів09.12.16
Вифлеємський Вогонь Миру цьогоріч прибуде до України вже 17 грудня 2016 року!
Читати новину
09.11.16
У продажі з’явилися лампадки Вифлеємський Вогонь Миру
Читати новину
04.11.16
Зголоситись до передання Вифлеємського вогню миру 2016 в Франції можна до 8 листопада
Читати новину
21.10.16
Зголоситись до передання Вифлеємського вогню миру 2016 в Литві та Латвії можна до 25 жовтня
Читати новину
21.10.16
Зголоситись для участі у переданні Вифлеємського вогню миру 2016 у Польщі та Словаччині можна до 25 жовтня
Читати новину