УкраїнськаРусскийPolska
Нас підтримують:
Наш банер
Отримати код банера Вогню


Пластуни передали Вифлеємський Вогонь Миру українським громадам країн Балтії

До вашої уваги короткий опис перебування делегації пластунів, які передають Вифлеємський Вогонь Миру в країнах Балтії.

18 грудня

Передача громаді Вільнюса відбулась у майже родинному колі. Опісля молитви та традиційної пісні Вифлеємського Вогню в рамках церемоніалу передачі громаді міста, делегація поділилась останніми новинами з життя українців зі священниками церкви Святої Трійці.

У той самий день Вифлеємський Вогонь проїхав ще кілька десятків кілометрів до школи-інтернату  у невеликому містечку Лілплатон в рамках співпраці української громади в Латвії з місцевою адміністрацією. Певно, через світлу мету акції нам по дорозі траплялись не менш світлі люди. На вечір лишились приємнощі обміну подарунками від "таємного Миколайка" і вогник із улюбленими пластовими піснями.

19 грудня

Ранок 19 грудня розпочався із свіжого вітру з Балтійського моря у Юрмалі, а продовжився акуратними вуличками Риги. Столиця Латвії має свою особливу атмосферу, яку ми відчули і на передачі Вифлеємського Вогню громаді міста, і також під час екскурсії центром.
Згодом латвійці показали новий осучаснений підхід до екуменічного богослужіння, що проводили представники чотирьох головних конфесій країни за участі хору та ансамблю, що привітали пластунів зворушливими українськими колядками. Опісля офіційної передачі, делегація мала змогу поспілкуватися із українською громадою та, зокрема, послом України в Латвії паном Євгеном Перебийносом на невеличкому прийомі для учасників попереднього дійства. На хвилі гарного настрою, ми заспівали пластових та народних пісень гостям.

20 грудня

Початок дня у дощовому та похмурому Таллінні вдався дуже затишним і по-справжньому лицарським. Поруч із сучасною європейською столицею, що береже свою давню історію, продовжує існувати унікальний у своєму роді куточок української культури: греко-католицька церква та центр-музей. Особливо чутливим для нас було побачити портрет українського героя, пластуна Віктора Гурняка поруч з образами всередині церкви. Опісля передачі Вогню, настоятель церкви отець Олег провів панахиду за усіма загиблими в ході українсько-російської війни, за українську громаду і Україну. 

Загадковий, автентичний, майже казковий центр координує пан Анатолій Лютюк зі своєю родиною. Як справжній чарівник пан Анатолій розказав і показав власні колекції ікон, українських строїв, дерев'яних механічних іграшок і писанок. Центр вражає своєю енергетикою та скарбами. Рекомендуємо кожному, хто шукає натхнення відвідати це неймовірне місце.

21 грудня

Польща. І наш незмінний супутник дощ зустрічає делегацію у Любліні. З ініціативи Романа Задорожнього ми завітали із Вогнем Миру до "Фундації Духовної Культури Пограниччя" і були дуже раді зустріти українців від  Дніпропетровська, Червонограда, Києва до Тернополя і Хмельницького. Вечір пройшов у розмовах за кавою та чаєм. На цьому маленька місія нашої делегації завершується.

Маємо надію, що часточка тепла Різдва Христового дійде до кожного, хто його так потребує завдяки пластунам не тільки в Україні, а й у Литві, Латвії, Естонії та Польщі.

З пластовим привітом до усіх, хто зустрічав та допомагав нам під час передачі Вифлеємського Вогню Миру у країнах Балтії 2015 року: Леся РудчукЯна ЛотовськаНаталя СеменівНаталя ПіпаАнастасія БондаренкоАнастасія КачмарикТарас Степанюк і Андрій Чеберяк
09.12.16
Вифлеємський Вогонь Миру цьогоріч прибуде до України вже 17 грудня 2016 року!
Читати новину
09.11.16
У продажі з’явилися лампадки Вифлеємський Вогонь Миру
Читати новину
04.11.16
Зголоситись до передання Вифлеємського вогню миру 2016 в Франції можна до 8 листопада
Читати новину
21.10.16
Зголоситись до передання Вифлеємського вогню миру 2016 в Литві та Латвії можна до 25 жовтня
Читати новину
21.10.16
Зголоситись для участі у переданні Вифлеємського вогню миру 2016 у Польщі та Словаччині можна до 25 жовтня
Читати новину