УкраїнськаРусскийPolska
Нас підтримують:
Наш банер
Отримати код банера Вогню


Пластуни взяли участь в переданні Вифлеємського вогню миру громаді Мюнхена (Німеччина)

Делегація пластунів взяла участь в урочистій передачі Вифлеємського Вогню Миру німецькими скаутамита громаді міста Мюнхен. Участь в такому заході пластуни взяли друге. Німецькі скаути запросили нас на передання Вогню ще у вересні і дуже чекали, щоб ми приїхали.

Урочистість відбувалась у центральному соборі Мюнхена – Фрауенкірхе (Frauenkirche). Собор дуже великий та світлий, тож атмосфера була дійсно святковою та піднесеною. Церква була переповненою німецькими скаутами різних організацій з усієї Баварії, також було багато звичайних мешканців міста, які хотіли отримати Вогонь. Дійство розпочалось по-німецьки вчасно із урочистого внесення прапорів усіх присутніх організацій, в тому числі і пластового прапору. Наш прапор почесно ніс ст. пл. скоб Богдан Бойко, V. Далі з вітальними промовами виступили оранізатори акції, а також настоятель храму.

Найбільш захоплюючим був момент внесення Вифлиємського Вогню Миру в храм – освітлення згасло і кілька наймолодших скаутів пронесли через увесь храм великий ліхтар, від якого запалили чотири свічки на величезному традиційному різдвяному вінку, який згодом піднявся в повітря над вівтарем. Після цього священики різних конфесій відправили невелике Богослужіння. Далі скаути виголосили короткі молитви, за мир в Україні в тому числі. Гаслом цьогорічної акції у Німеччині є «Нехай буде з тобою мир», і організатори вирішили донести це гасло до багатьох націй. Спершу отці виголосили його німецькою, латинською, грецькою мовами, а тоді скаути промовляли його різними мовами: французькою, англійською, італійською, навіть мовою жестів. Українською мовою проголошувала цей заклик до миру ст. пл. Оля Фегецин, ПС. Після цього розпочалась саме роздача Вогню присутнім у храмі – ті, хто проголошував гасло різними мовами, запалювали від маленьких свічечок лампадки тих, хто був у храмі. Завершилось дійство чимось схожим на нашу пластову іскру.

Автор: Марія Білінська
Фото: Тарас Щепаняк09.12.16
Вифлеємський Вогонь Миру цьогоріч прибуде до України вже 17 грудня 2016 року!
Читати новину
09.11.16
У продажі з’явилися лампадки Вифлеємський Вогонь Миру
Читати новину
04.11.16
Зголоситись до передання Вифлеємського вогню миру 2016 в Франції можна до 8 листопада
Читати новину
21.10.16
Зголоситись до передання Вифлеємського вогню миру 2016 в Литві та Латвії можна до 25 жовтня
Читати новину
21.10.16
Зголоситись для участі у переданні Вифлеємського вогню миру 2016 у Польщі та Словаччині можна до 25 жовтня
Читати новину