УкраїнськаРусскийPolska
Нас підтримують:
Наш банер
Отримати код банера Вогню


Пластуни були учасниками передачі Вифлеємського вогню миру в Берліні та Мюнхені

Під гаслом «Один світ, одна надія – мир» в Німеччині розпочалося поширення Вифлеємського вогню миру. Для німецьких скаутів ця акція має подвійну важливість, бо одночасно є останньою серед заходів, приурочених святкуванню 100-ліття скаутського руху.

16 грудня о 16.00 по усій країні розпочалися церемонії передачі Вогню громадам міст. На одній з таких, у Катедральному соборі св. Хедвіґа у Берліні мені вдалося побувати пластуну зі Львова. Як і було анонсовано напередодні, в передачі взяли участь представники всіх скаутських організацій Німеччини.

Проте, на перший погляд, так не сказав би, адже кількість учасників акції, за словами організаторів, була всього лиш 150-200 осіб, що залишає бажати кращого. Та все ж цього було достатньо, щоб заповнити собор особливим скаутським духом. Ще більше цей дух підтримували, така вже всім скаутам звична, гітара та сопілка. Під їхній акомпанемент і пройшла уся церемонія.

Сама церемонія складалася з кількох молитов, пісні Вифлеємського вогню миру, власне самої передачі естафети поширення Вогню, від австрійських та ізраїльських скаутів – німецьким та ще двох частин, які справили найбільше враження. Першою з них було символічне та доступне пояснення значення Світла з Вифлеєму, яке справді примушувало задуматися над значенням та духовним наповненням акції.  А другою – викладення свічками на плошці перед собором логотипу акції, що привернуло увагу не лише скаутів, а й численних жителів міста.

Далі з цієї площі та собору Вогонь протягом тижня рознесуть по лікарнях, сиротинцях, притулках і, що не менш важливо, всіх можливих державних структурах та управліннях.

Загальне враження від акції залишилося позитивне, великою мірою завдяки особливій атмосфері, яка панувала у церкві, проте очікувалося щось значно масштабніше та грандіозніше. Хоч в Україні акція проводиться зовсім від недавнього часу, та вже зараз її організація знаходиться на значно вищому рівні.

пл.розв. Орест Фургала
з Берліну, Німеччина


Німецькі скаутські організації запрошували в неділю 16 грудня  в катедру «Лібфрауендом»  з нагоди прибуття «Вифлеємського вогню миру» до Німеччини та до баварської столиці, міста Мюнхена. Понад 1500 скаутів святкували екуменічне богослужіння, на якому офіційно вітали також українських пластунів та скаутів з Угорщин, Франції та США. Крім визначних репрезентантів різних християнських віровизнань були також присутні представники ісламської та буддійської громади. До храму завітали також численні почесні гості, в першу чергу прем’єр-міністр Баварії д-р Ґюнтер Бекштайн, представники міського уряду та громадського суспільного життя міста Мюнхена. 

В той самий день на передріздвяним концерті, який відбувся в замку «Бельвю» в Берліні, федеральний президент Німеччини д-р Горст Кьолер отримав від скаутів «Світло миру - Friedenslicht». 
 

пл. сен. Орест М’ялковський  =V=
з Мюнхену, Німеччина

Додаткова інформація: Німецькі скаути
09.12.16
Вифлеємський Вогонь Миру цьогоріч прибуде до України вже 17 грудня 2016 року!
Читати новину
09.11.16
У продажі з’явилися лампадки Вифлеємський Вогонь Миру
Читати новину
04.11.16
Зголоситись до передання Вифлеємського вогню миру 2016 в Франції можна до 8 листопада
Читати новину
21.10.16
Зголоситись до передання Вифлеємського вогню миру 2016 в Литві та Латвії можна до 25 жовтня
Читати новину
21.10.16
Зголоситись для участі у переданні Вифлеємського вогню миру 2016 у Польщі та Словаччині можна до 25 жовтня
Читати новину